CHIOS Mastika

Chios Mastika nuo senų laikų yra žinoma ir taikoma kaip efektyvi natūrali priemonė, esant žarnyno skausmams,  virškinimo sutrikimams, gastritui, opaligei, Helicobacter pylori, Krono ligai.

Chios Mastika (gum mastic)- tai Mastikos medžio, augančio tik Chios saloje prie Egėjo jūros,   sakai. Šie sakai jau nuo senų laikų yra vertinami dėl savo medicininių savybių, aromato ir skonio. Chios Mastika gali augti tik pietinėje Chios salos dalyje dėl unikalios dirvožemio sudėties, mikroklimato ir tradicinio žemės apdirbimo kultūros.

Chios Mastika Europos Sąjungoje yra suteikta saugomos kilmės vietos nuoroda. (Regulation (EC) No 123-1997)

UNESCO yra įtraukusi Chios Mastika iš Chios salos auginimo žinias į reprezentacinį nematerialaus žmonijos kultūrinio paveldo sąrašą. (Nomination file No. 00993)

Europos vaistų agentūra (EMA) suteikė Chios Mastika Europos Sąjungos vaistažolių monografiją kaip tradicinės vaistažolių medicinos , naudojamos nestiprių uždegimų ir  lengvų dispepsinių sutrikimų, simptomatiniam gydymui.

EFSA  teigimu, Chios Mastika prisideda prie sveikos virškinimo sistemos kūrimo ir turi teigiamą poveikį burnos higienai.

Savybės : Antioksidantas, antimikrobinis, priešuždegiminis, antidiabetinis poveikis

Naudos:  Virškinamojo trakto (Krono liga, H. Pyllori bakterija, dispepsija, opaligės prevencija, rėmuo, virškinamojo trakto skausmas, refliuksas)

Burnos higiena (kserostomija, dantenų pažeidimai, antimikrobinis poveikis, karieso prevencija)

Oda (Nudegimai, žaizdos, odos atsinaujinimas)

Rašyk
Skambink